banner mix

Suroviny

Sem postupně doplním všechny suroviny, které používám. Řazené budou podle abecedy. Berte to jako můj osobní názor, takže je klidně možné, že vám vyhovuje něco úplně jiného. Předem ovšem upozorňuju, že jsem silně zatížená na Lidl.

 

Balzamikový ocet - z Lidlu

Bílá čokoláda - tu, kterou jsem kupovala už nemají v nabídce, tak vám sem dám odkaz až vyzkouším nějakou alternativu

Hladká mouka - zatím se moc nespecializuju na žádnou značku. V zásadě se řídím jen tím, že nekupuju tu nejlevnější. Beru třeba Babiččinu volbu nebo Předměřickou. Už jsem zkoušela i speciál na dorty a bylo to dobré, ale zase tak šílený rozdíl v tom nebyl.

Hořká čokoláda - držím se takové střední cesty, takže kupuju čokoládu Belchocolat s 54% kakaa, která se dá dobře ujídat i jen tak. Na pečení mám vyzkoušenou i 74%, ale samotná mi moc nejede

Javorový sirup - vždycky ho mají v DM drogerii

Jogurt - vzhledem k mojí spotřebě jsem hledala nejlevnější z těch dobrých a kvalitních. Za 5 korun Bifido z Alberta a vyrábí ho tuším Hollandia (stejný jogurt v jiném balení dodávají i do Kauflandu). Samozřejmě je super i Klasik od Olmy. Ovocné nekupuju.

Kakao - zase se držím Lidlu. Ta, co mají na sobě nápis "holandské" radši už nekupuju - několikrát jsem je musela vysypat do koše. Teď jsem ale vyzkoušela i plnotučné kakao od firmy Gerkens, které doporučuju všem, kteří mají trochu větší spotřebu. Mají ho totiž jen v kilovém balení. V běžných obchodech jsem se ale s kakaem, které není odtučněné ještě nesetkala.

Kypřící prášek - kupuju jedině v rodinném balení od Dr.Oetkera

Máslo - silně preferuju česká másla, takže si prosím pěkně vždycky prohlédněte, jestli je v oválku na obalu CZ nebo jiná země. Na pečení Dr.Halíř nebo Olma a na chleba Polabské. Taky se mi líbí méně tučné máslo se zákysem, které dodává Olma do Kauflandu.

Mozzarella - z těch obyčejných z kravského mléka vychází jako nejlepší zase Lidlovská a to stojí 17 Kč!

Loupaná rajčata - opět z Lidlu, levná a dobrá

Olivový olej - na saláty si kupuju Parioli (mají v Tescu), protože nemá pachuť a taky je v pěkné lahvi, kterou můžu použít na něco jiného. Další volbou je olej Biotrend z Lidlu.

Ořechový olej - mám doma z vlašských, lískových a pistáciových oříšků a všechny jsou z Deluxe edice Lidlu

Paštika - vlivem těhotenských chutí jsem začala jíst paštiky. Asi bych k nim ale cestu nenašla, kdybychom neochutnali tyhle značky Pikok (vyrábí Alimpex, takže jsou v podstatě od Paté du Chef). Mají hromadu příchutí a na to, jaké použili při jejich výrobě suroviny mají fajn cenu. Mým favoritem je klasika s černým pepřem a brusinková.

Polohrubá mouka - viz hladká mouka

Řepkový olej (virgin) - super na saláty, výživově lepší než olivový a skvělý do sladších zálivek. Kupuju v Lidlu tento.

Smetana ke šlehání - jedině v krabičce "se stříškou". Hlavně chodím do Alberta nebo do Lidlu, ale vždycky je to jen jiné balení Moravia Lacto. I po zdražení super poměr cena/výkon.

Šunka - nejčastěji kupujeme šunku Moravia. Má v sobě maso a stojí 220 Kč/kg. I jiné Lidlovské šunky jsou dobré, takže doporučuju projít jejich chlaďáky a přečíst si složení.

Vanilkový extrakt - vyrábím si ho doma a to tak, že maceruju cca 3 měsíce 2 vanilkové lusky v bílém Havana Clubu (lze použít i vodku)

Vanilkový lusk - tolik se v tom nevyznám, takže mám tyhlewww.pravavanilka.cz

Zmrzlina - základní zmrzlina z opravdové smetany je tahle a když chci změnit příchuť, tak tahle. Oboje opět Lidl.

Želatinový ztužovač a želatina - obojí Dr.Oetker (želatina, želatinový ztužovač)