banner mix

Salát s kozím sýrem a fíky

salat s kozim syrem a fikyZase jsem jednou narazila v obchodě na čerstvé fíky, které se tvářily, že by mohly být zralé. Ve finále sice nedosahovaly sladkosti těch, které si člověk utrhne nebo koupí někde u moře, ale salát jsem si z nich udělala bez potíží. O pár supermarketových uliček dál jsem si k fíkům poručila kozí sýr a obědové dilema bylo vyřešené. Protože si teď budu muset pár let vymýšlet a vařit obědy každý den, budu za každou rychlovku, která mě napadne v průběhu nákupu, velmi vděčná.

Číst dál: Salát s kozím sýrem a fíky

Salát z červené řepy a hrušek

salat repa hruskaJednou bych chtěla mít blog plný neotřelých a šíleně dobrých autorských receptů. Na to, abych byla schopná vynalézat nová a nová spojení chutí toho ale musím ještě hodně upéct a uvařit. Občas se ale poštěstí a nějakou tu směsici chutí vlastní hlavou vygeneruju. Právě teď jsem ze sebe nadšená, že vám hned napíšu napíšu o mé dnešní večeři. Je tu jen jedno drobné omezení ... Vy, kteří máte řepy už plné zuby nebo vám nechutnala nikdy číst dál ani nemusíte.

Číst dál: Salát z červené řepy a hrušek

Salát s mangem a karamelizovanou mrkví

salát s mangem maly Původně jsem tenhle příspěvek chtěla napsat už včera. Spěchám z jednoho jediného důvodu. V Albertu měli v neděli (a včera ještě taky) skvělá zralá manga za 15 korun!!! Pokud máte tenhle obchod v dosahu, rozhodně doporučuju udělat tam ještě rychlý průzkum ovozelové sekce. V průměrném českém supermarketu absolutní rarita. To první koupené mango padlo ještě v neděli a z těch dalších třech, která jsem koupila včera, jsem mohla začít vymýšlet recepty.

Číst dál: Salát s mangem a karamelizovanou mrkví

Salát s lososem

salat-s-lososem Protože je pondělí pravidelně ve znamení Zumby, musím si vymýšlet lehké večeře, abych to pak utančila. Většinou se jedná o to nejjednodušší, co si člověk pod lehkým jídlem může představi = saláty. Musím se přiznat, že jsem občas docela otrávená a bez nápadu a opakuju pořád to samé dokola. Když se mi ale povede nějaké drobné vylepšení s obrovským efektem na výsledek, jsem vskutku nadšená.

Číst dál: Salát s lososem

Salát s medovo-hořčičnou zálivkou a vejci

salat-s-vejci-maly Poslední dobou blogu moc nedám. Jíst ovšem musíme stále, takže se mi fotky trochu hromadí. Dnešní cíl byl tedy jasný - alespoň jeden recept zveřejnit. Zní to skoro jako by mě psaní o jídle přestalo bavit, ale moje výmluva je naštěstí o trochu prostší. Veškerý volný čas teď věnuju plánování velice milé události a zatím mě to baví stejně, jako jídlo. Podle statistik jste mojí drobnou absenci drazí čtenáři v podstatě ani nezaregistrovali a dokonce se zvýšila celková denní návštěvnost. Všem vám tedy děkuji za přízeň a vydržte se mnou i v roce 2013.

Číst dál: Salát s medovo-hořčičnou zálivkou a vejci

Cizrnový salát s jablky a vlašskými ořechy

salát z cizrny maly Nejrůznější výživoví poradci na mě ze všech médií útočí nucenou konzumací luštěnin. Hlášky o nevyčíslitelných pozitivních dopadech na zdraví jsou proti mé averzi k fazolím nebo čočce absolutní nic. Jediné, co mi z této sorty potravin chutná je cizrna. Když jsem jí tedy objevila zastrčenou ve spíži, rychle jsem jí namočila, abych druhý den musela trochu potrápit mozkové buňky vymýšlením něčeho cizrnového k obědu.

Číst dál: Cizrnový salát s jablky a vlašskými ořechy

Salát s brusinkami, řeckým sýrem a slunečnicovými semínky

salát s brusinkami a sýrem Poslední dobou nahrazuji vaření pouhým mícháním surovin. Mám k tomu navíc ještě silnou potřebu vás s tím seznamovat. Čtenáři zaměření na maso nechť prominou. Opět se jedná o mojí vlastní fantazijní tvorbu stylu "co dům dal". Docela mě těší, že nemusím uvádět zdroj receptu. Kdo mě zná osobně, ví že nejsem až tak úplně kreativní, takže jsem za tyhle saláty na sebe hrdá.

Číst dál: Salát s brusinkami, řeckým sýrem a slunečnicovými semínky

Caesar salát

Caesar-salat-maly Autorem receptu je jistý Caesar Cardini. Původem Ital, který vlastnil začátkem 20. století restaurace v Mexiku a USA. Vynalezením tohoto salátu se stal později velice slavným a dokonce se říká, že u něho jedla za svého dětství i Julia Child. Poprvé jsem měla tenhle salát, když mě chtěl mile překvapit můj drahý. Bohužel ale nesehnal římský salát a tím pádem bylo jisté, že se ještě jednou pokusíme o originálnější recept. 

Číst dál: Caesar salát

Salát s jablky a jedlými kaštany

salát s kaštany Můj milý má na mě velice dobrý vliv. Za těch pár roků, co spolu žijeme, jsem zcela přehodnotila svůj vztah k zelenině. Možná taky není úplně zanedbatelné, že jsem během té doby trochu vyrostla a začala se hlouběji zajímat o jídlo a vaření. Kdybyste mi totiž před 4 roky řekli, že budu sedět nad mísou salátu a budu si po každém soustu opakovat "Mňam, mňam, mňam, to je dobrůtka", asi bych vám moc nevěřila.

Číst dál: Salát s jablky a jedlými kaštany

Salát s avokádem a kuřetem

salat s avokadem Dřív, než budu psát o pravém výživném podzimním vaření, přidám ješte jeden salát. Dnešní večeře byla vskutku vydařená, takže jsem si řekla, že se s vámi musím zase podělit. Komu z pohledu na hromadu lupení kručí v bříšku, bude si muset počkat na neděli.

Číst dál: Salát s avokádem a kuřetem