Kuchyňka pro děti

031216 kuchyňka

031216 kuchyňka
Naše mladá oslavila své druhé narozeniny. Krtkův dort, který jsem jí pekla vám sem samozřejmě taky dám, ale napřed chci začít něčím, na co jsem opravdu pyšná. S manželem jsme jí vyrobili dětskou kuchyňku, kterou vám prostě musím ukázat! Ještě na ní sice budeme postupně provádět nějaký tunning, ale už takhle je z mého pohledu bezvadná.

Na nejmenovaném serveru pro matky jsem zhruba před půl rokem viděla návod na velmi podobnou kuchyňku. Líbilo se mi na ní, že člověk nemusí hledat nějaký starý vhodný kus nábytku, brousit ho a znovu natírat, aby získal hrubý základ. Tady se předpokládalo, že se prostě koupí dvě koupelnové skříňky v IKEA po 250 Kč a pár desek k tomu. Ještě, že jsem na dárku začala "pracovat" už tak brzy, protože háček byl samozřejmě v tom, že se zmiňované skříňky už přestaly prodávat a tím pádem nic v této cenové kategorii a rozměrech nebylo. Nakonec se mi podařilo postupně sehnat obě dvě na bazaru, ale trvalo to docela dlouho a musela jsem se opravdu snažit hledat.

Zbytek materiálu na korpus kuchyňky už byl na shánění výrazně snazší. V IKEA jsme si vybrali v takové té hrabárně zbytků pár desek, které by se nám mohly hodit a vyšlo to krásně i rozměrově. Například zadní černá deska jsou jakási dvířka, která měla přesně rozměr, který jsme potřebovali.

Úchytky, poličku, tyč a háčky jsme pořídili nové taky v IKEA a snažili jsme se jen dodržet nějakou rozumnou cenovou hladinu.

Coby dřez slouží obyčejná nerezová miska, kterou jsem koupila u vietnamců. Baterii ke dřezu mi nakonec sehnal kamarád, který se má možnost dostat k těmto věcem v práci poté, co někde nějakou nefunkční nechá vyměnit. Stačilo jí tedy jen pořádně umýt od vodního kamene a pro naše účely byla naprosto dokonalá.

Coby varnou desku a okénko do trouby jsme použili kusy plexiskla, které měl doma v dílně už nějaký čas můj táta, takže mi odpadlo jejich shánění. Přilepili jsme je tavnou pistolí. Už teď je ale jasné, že bude třeba vymyslet to nějak robustněji.

Celkově jsme na kuchyňce strávili s mužem cca 10 hodin společné práce, která nás hodně bavila a během níž se nám o mladou starali prarodiče. Tím pádem musím říci, že se nám povedlo krom dárku pro dceru zažít něco smysluplného i jen my dva spolu. A to se v momentě, kdy se vám narodí dítě (jak jistě mnozí víte) opravdu počítá!

Protože jsme se snažili, aby se Terky kuchyňka co nejvíce podobala té naší opravdické kuchyni, bylo nám celkem jedno, jestli se ve výsledku dostaneme na cenu nějaké kuchyňky z hračkářství. Žádná z těch, co jsem viděla, ale esteticky neodpovídala mým představám toho, na co jsem ochotná koukat celé dny v obýváku. Velice příjemné bylo zjištění, že jsme se dostali na kalkulaci cca 1000 Kč za "prázdnou" kuchyňku. O prvotní vybavení se postarali prarodiče, kteří za hrnce, hrnečky, obracečky a plyšové potraviny nechali ve výsledku v IKEA taky zhruba 1000 Kč. Tyhle náklady jsou ale velmi variabilní a záleží na tom, co všechno byste chtěli svému robátku dopřát.

Na závěr přidávám ještě jednu fotku bez vybavení a dítěte.

031216 kuchyňka II

031216 kuchyňka II