banner mix

Krtkův dort

031216 krtkův dort Po narozeninové kuchyňce se s vámi chci dneska podělit o recept na jeden z oblíbených dětských dortů. Tento rok jsem se nesnažila vymyslet nic světoborného, takže jsem se uchýlila k receptu, který už jsem opravdu dlouho nepekla. Chtěla jsem si být jistá, že si na dortu letos pochutná i naše malá oslavenkyně, takže jsem šla na jistotu.

Číst dál: Krtkův dort

Halloweenský dort s dýňovým krémem- Lidl food challenge

180916 halloween 3 Vzhledem k úspěchu v minulé Lidl food challenge, jsem se rozhodla zúčastnit i tohoto kola. Za úkol bylo tentokrát vymyslet jakýkoli halloweenský pokrm. Nic slaného mě nenapadlo - ani jsem se tedy o to moc nepokoušela - takže jsem šla cestou dezertů. K Halloweenu patří dýně a protože jsem zrovna jednu potřebovala na něco využít, vymyslela jsem si čokoládový dort s dýňovým krémem. Můj muž mě nějakou dobu přesvědčoval, že to musí být opravdu strašidelné a že samotná "pavučina" na ozdobení nestačí. Tím pádem byl nucen účastnit se výroby pavouka. V modeláži nejsem opravdu žádná hvězda, takže věřím, že mě někdo z mých čtenářů trumfne.

Číst dál: Halloweenský dort s dýňovým krémem- Lidl food challenge

Broskvová galetta

170816 broskvová galleta Měla jsem doma větší množství broskví od našich, které nutně potřebovaly najít uplatnění. Rozhodla jsem se, že se mi chce zase jednou zkoušet křehké těsto, ale zase to nebudu moc přehánět. Inspiraci jsem tedy našla u Kitchenette a upekla broskvovou galettu.

Číst dál: Broskvová galetta

Kubánský dort II

kubánský dort hlavní Můj muž měl nedávno narozeniny a to jedny z těch "zásadních". Na mě bylo krom vymýšlení toho nej dárku zase i pečení dortu. Původně jsem si myslela, že budu dlouho hledat, porovnávat a zvažovat, abych si byla jistá, že to bude fakt pecka. Tohle dilema za mě ale vyřešila Meg, když v březnu zveřejnila svou verzi kubánského dortu. Z toho klasického byl před několika lety Martin nadšený, takže jsem se už víc nerozmýšlela a dala se do něj.

Číst dál: Kubánský dort II

Ganache koláč

ganache koláč Když jsem tento koláč pekla poprvé, na nějaké focení vůbec nedošlo. Bystrému pozorovateli určitě neujde, že se recept a fotografie od sebe liší. Kdo uhodne, v čem je zmiňovaný rozdíl, napište mi váš tip do komentářů. Sice nic nevyhrajete, ale budete mít ode mě plusový bod. My se ségrou jsme plusové body za nejrůznější věci dostávaly od táty jako děti, takže je to ocenění, které má váhu :) Kdo by chtěl spíš slyšet něco, co ho naláká k pečení, můžu mu slíbit, že je to ten nejjednodušší a zároveň nejlepší čokoládový koláč, který jsem zatím pekla.

Číst dál: Ganache koláč

První narozeninový dort

terka1 Naše holčička oslavila na konci listopadu 1 rok. Pečení dortu pro takovou příležitost jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít. Chtěla jsem, aby dort splňoval dvě věci: nebyl potahovaný a mohla ho jíst i oslavenkyně. Tím pádem jsem sáhla po už vyzkoušených receptech a pouze je zkombinovala dohromady.

Číst dál: První narozeninový dort

Můj první svatební dort

svatebni dort II Pokud sledujete facebookové stránky blogu, asi jste si všimli, že jsem letos pekla svůj první svatební dort. Zakázka to byla vcelku kuriózní. Nevěsta mi fakt, že peču ten "krájecí" dort oznámila jakoby nic mezi řečí na rodinné oslavě. Naštěstí jsem si byla jistá, že vědí, do čeho jdou a nervovala jsem se o trochu míň, než kdybych pekla pro úplně cizí lidi. Jediný konkrétní požadavek byl ten, že se má jednat o ovocný dort, takže jsem mohla cca měsíc před svatbou začít s brainstormingem.

Číst dál: Můj první svatební dort

Narozeninový dort se šampaňským a jahodami

dort se sampanskymMáme doma stálý přebytek šampusů. Jednou jsme se tak s manželem bavili, co by se s nimi dalo udělat jiného, než je nosit s sebou na návštěvy a přišlo na přetřes pečení s obsahem alkoholu. Rum do bábovky lije kdekdo, ale recept s bublinkami jsem musela chvíli hledat. Volal sice po pravém šampaňském a ne po těch našich exemplářích, ale i tak se dort dal nazývat tím pravým oslavným a narozeninovým.

Číst dál: Narozeninový dort se šampaňským a jahodami

Tartaletky s vanilkovou náplní a jahodami

tartaletky s jahodamiTo se tak náhodně sešlo víc věcí dohromady, až z toho vzniklo zase jedno pečení. Tchyně přinesla vaničku jahod, v mrazáku jsem měla zbytky těst z křehkých koláčů a zrovna mi zbylo pár žloutků. Vylovila jsem tedy v mailu recept na krém, který mi poslaly organizátorky podzimního setkání foodbloggerů a bylo to. Tenhle dezert bych nazvala asi jedním z těch, které by měl mít v repertoáru každý amatérský cukrář. O těch profesionálních se ani zmiňovat nemusím.

Číst dál: Tartaletky s vanilkovou náplní a jahodami

Čokoládovo-ostružinový koláč

kolac celyPořád si říkám, že nemám moc čas zkoušet nové recepty, které by stály za to, abych o nich napsala na blog. Před nějakou dobou jsem ale zjistila, že se mi nahromadily fotky a vlastně mi to všechno chutnalo a tím pádem si to zase budu chtít znovu upéct/uvařit. Hodlám tedy jít do sebe a postupně vám tady všechno přetlumočit v nějakém rozumném časovém intervalu a ne jeden recept za měsíc. Dneska si tedy dáme trochu netradiční čokoládový koláč, který jsem našla na Pastry affair.

Číst dál: Čokoládovo-ostružinový koláč