banner mix

Krtkův dort

031216 krtkův dort Po narozeninové kuchyňce se s vámi chci dneska podělit o recept na jeden z oblíbených dětských dortů. Tento rok jsem se nesnažila vymyslet nic světoborného, takže jsem se uchýlila k receptu, který už jsem opravdu dlouho nepekla. Chtěla jsem si být jistá, že si na dortu letos pochutná i naše malá oslavenkyně, takže jsem šla na jistotu.

Číst dál: Krtkův dort

Čokoládový fondant

011116 fondant Kombinací toho, že mám doma až nesmyslné množství čokolády a chtěla jsem zkusit nějaký opravdu rychlý dezert, jsem se dostala k receptu na čokoládový fondant. Postupovala jsem podle receptu z kuchařky Klenoty klasické evropské kuchyně, ale kdybyste si našli jakýkoli jiný recept, ve výsledku to bude velmi podobné.

Číst dál: Čokoládový fondant

Halloweenský dort s dýňovým krémem- Lidl food challenge

180916 halloween 3 Vzhledem k úspěchu v minulé Lidl food challenge, jsem se rozhodla zúčastnit i tohoto kola. Za úkol bylo tentokrát vymyslet jakýkoli halloweenský pokrm. Nic slaného mě nenapadlo - ani jsem se tedy o to moc nepokoušela - takže jsem šla cestou dezertů. K Halloweenu patří dýně a protože jsem zrovna jednu potřebovala na něco využít, vymyslela jsem si čokoládový dort s dýňovým krémem. Můj muž mě nějakou dobu přesvědčoval, že to musí být opravdu strašidelné a že samotná "pavučina" na ozdobení nestačí. Tím pádem byl nucen účastnit se výroby pavouka. V modeláži nejsem opravdu žádná hvězda, takže věřím, že mě někdo z mých čtenářů trumfne.

Číst dál: Halloweenský dort s dýňovým krémem- Lidl food challenge

Broskvová galetta

170816 broskvová galleta Měla jsem doma větší množství broskví od našich, které nutně potřebovaly najít uplatnění. Rozhodla jsem se, že se mi chce zase jednou zkoušet křehké těsto, ale zase to nebudu moc přehánět. Inspiraci jsem tedy našla u Kitchenette a upekla broskvovou galettu.

Číst dál: Broskvová galetta

Kubánský dort II

kubánský dort hlavní Můj muž měl nedávno narozeniny a to jedny z těch "zásadních". Na mě bylo krom vymýšlení toho nej dárku zase i pečení dortu. Původně jsem si myslela, že budu dlouho hledat, porovnávat a zvažovat, abych si byla jistá, že to bude fakt pecka. Tohle dilema za mě ale vyřešila Meg, když v březnu zveřejnila svou verzi kubánského dortu. Z toho klasického byl před několika lety Martin nadšený, takže jsem se už víc nerozmýšlela a dala se do něj.

Číst dál: Kubánský dort II

"Vajíčka" s čokoládovou pěnou a pomerančovým želé - Lidl food challenge

Vajicko hlavni Když jsem se dozvěděla zadání této Lidl food challenge, nebyla jsem si jistá, jestli se chci vůbec účastnit. V zadání bylo totiž pouze "velikonoční vajíčko" a mohli jsme se úplně utrhnout ze řetězu. Poměrně dlouho jsem se rozmýšlela, jestli budu schopná vymyslet něco dostatečně dobrého, abych se vůbec zúčastnila až jsem to nechala úplně na poslední chvíli. Dnešek byl tedy ve znamení přípravy, ochutnávání, focení a sepisování receptu. Myslím, že je výsledek dosti podařený a ochutnávková komise složená ze mě a mého muže čokoládová vajíčka do soutěže propustila. Uvidíme, jak dopadne jejich hodnocení Lidl porotou - my jsme každopádně spokojení.

Číst dál: "Vajíčka" s čokoládovou pěnou a pomerančovým želé - Lidl food challenge

Ganache koláč

ganache koláč Když jsem tento koláč pekla poprvé, na nějaké focení vůbec nedošlo. Bystrému pozorovateli určitě neujde, že se recept a fotografie od sebe liší. Kdo uhodne, v čem je zmiňovaný rozdíl, napište mi váš tip do komentářů. Sice nic nevyhrajete, ale budete mít ode mě plusový bod. My se ségrou jsme plusové body za nejrůznější věci dostávaly od táty jako děti, takže je to ocenění, které má váhu :) Kdo by chtěl spíš slyšet něco, co ho naláká k pečení, můžu mu slíbit, že je to ten nejjednodušší a zároveň nejlepší čokoládový koláč, který jsem zatím pekla.

Číst dál: Ganache koláč

Churros

churros O původ tohoto jídla se, jako to u oblíbených věcí bývá, dohaduje hned několik národností. Pro nastínění reálií nám bude stačit konstatování, že jsou v současné době nejpopulárnější ve španělsky nebo portugalsky-mluvících zemích. Typický je hlavně jejich tvar a způsob servírování, protože jinak je to úplně standardní odpalované těsto, které je u nás známé hlavně jako "korpus" žloutkových věnečků. I přesto, že se údajně servírují k snídani, je řadím mezi dezerty. Osobně si totiž nedokážu přestavit, kolik bych jich snědla, aby mi byly schopné nahradit mojí vydatnou snídani.

Číst dál: Churros

První narozeninový dort

terka1 Naše holčička oslavila na konci listopadu 1 rok. Pečení dortu pro takovou příležitost jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít. Chtěla jsem, aby dort splňoval dvě věci: nebyl potahovaný a mohla ho jíst i oslavenkyně. Tím pádem jsem sáhla po už vyzkoušených receptech a pouze je zkombinovala dohromady.

Číst dál: První narozeninový dort

Můj první svatební dort

svatebni dort II Pokud sledujete facebookové stránky blogu, asi jste si všimli, že jsem letos pekla svůj první svatební dort. Zakázka to byla vcelku kuriózní. Nevěsta mi fakt, že peču ten "krájecí" dort oznámila jakoby nic mezi řečí na rodinné oslavě. Naštěstí jsem si byla jistá, že vědí, do čeho jdou a nervovala jsem se o trochu míň, než kdybych pekla pro úplně cizí lidi. Jediný konkrétní požadavek byl ten, že se má jednat o ovocný dort, takže jsem mohla cca měsíc před svatbou začít s brainstormingem.

Číst dál: Můj první svatební dort