banner mix

Cuketové závitky s kozím sýrem

160816 cuketové závitky Včera jsme se s holkama zase sešly u nás doma na gastrokroužku. Název jsem okopírovala od stejnojmenné skupiny, ve které se schází třeba Lukáš Hejlík nebo Markéta Pavleje (blog Kitchenette). Ne, že bychom jim nějak chtěli konkurovat, to zase ne. Kromě záliby v jídle máme každá minimálně jedno dítě a tím pádem se scházíme v časy pro lidi mimo rodičovskou běžně nedostupné. Většina aktivit s malými dětmi se točí kolem nich, takže se tímto způsobem snažíme udržovat i naše zájmy v popředí. Včerejším tématem byly cukety a protože se jeden recept obzvlášť vydařil, musím se o něj podělit i s vámi ostatními na blogu.

Číst dál: Cuketové závitky s kozím sýrem

Mrkvovo-okurkové jednohubky

letní jednohubky Tady na blogu to vypadá, že vůbec nevařím a o jídlo se moc nezajímám. Bohužel vázne až ten poslední krok, kdy bych si měla sednout k počítači a dát dohromady fotky s textem. Z toho kvanta chřestu, který jsme letos snědli už by příspěvky nebyly v tuhle chvíli moc aktuální, takže si je schovám na příští rok a teď se s vámi podělím o primitivní a superdietní občerstvení. Když nebudu počítat růst microgreens, tak je tenhle recept i extrémně rychlý.

Číst dál: Mrkvovo-okurkové jednohubky

Pastiňákový krém

pastinakovy krem Po postupu na consommé bude následovat užitečné využití vývaru v praxi. Opět se v tomto příspěvku budu podivovat nad genialitou a opět chci vzdát hold. Tentokrát je mou inspirací Kuchařka pro dceru od Jany Florentýny Zatloukalové. Jednou už jsem její krémovou polévku zkoušela na chřestu a tentokrát se mi povedla geniální pastiňáková.

Číst dál: Pastiňákový krém

Platanos fritos - zeleninové banány

platanos fritos Před nedávnem to bylo akorát 10 let od té doby, kdy jsem se vrátila ze studijního pobytu v Nashvillu. Celkem jsem tam strávila jeden rok a vystřídala několik hostitelských rodin. V první rodině jsem kromě života v Americe zakusila i něco z hispánské kultury. Moje host-mum byla totiž z Dominikánské republiky. Krom toho, že jsem na několik měsíců přestala jíst rýži, kterou jsme měli denně k večeři, jsem ochutnala i pro mě absolutně netradiční jídla. Jedno z nich vám dnes chci ukázat, protože jsem na základní surovinu narazila minulý týden v Tescu. Po těch 10 letech to pro mě byl první objev zeleninových banánů v běžném supermarketu v Čechách.

Číst dál: Platanos fritos - zeleninové banány

Rajská polévka

rajska polevkaNemusí být zrovna parné léto, abyste si mohli uvařit rajskou polévku. Já jsem měla domácí rajčata zamražená, ale stejně dobře jdou použít i ta z plechovky. Sice jsem jí vařila ještě před porodem, ale myslím, že jí lze považovat za celkem rychlé jídlo. Určitě si jí uvařím v brzké době znovu i přes výraznější časovou vytíženost.

Číst dál: Rajská polévka

Dýňové risotto

dýňové risottoOd té doby, co jsem se hlouběji zamyslela nad efektivním nakupováním kuřecího masa, mám v mrazáku pořád po ruce vývar. Zrovna včerejšek byl dnem přípravy dalších zásob. Koupili jsme si 2 kuřata, ze kterých jsem odkrojila prsa a stehna a ten zbytek putoval spolu se zeleninou do hrnce. Můj postup vaření kuřecího vývaru je sice primitivní (bez pečení a opékání), ale zato mám hned několik produktů, na které se můžu těšit. Když jsem byla mladší, tak mi obírání masa z vývaru připadalo nechutné, ale teď si u toho tak debužíruju, že se při vykošťování a porcování kuřete ani moc nesnažím, aby mi toho masa ochuceného zeleninou zbylo co nejvíc. Dnešní recept se ale netýká vývaru jako takového, ale zaobírá se využitím předpřipravených vývarových balíčků, aby celá ta práce měla smysl.

Číst dál: Dýňové risotto

Bruschetty a la guacamole

bruschettaKdykoli se vyskystnu při nákupu v oddělení ovoce a zeleniny, hrnu se směrem k sekci exotických plodů. Jak jednou poznamenal jeden z kamarádů, je prý velmi vtipné, jak se přihrnu k přepravce s avokády a začnu je osahávat. Jinou metodu ověření zralosti tohoto zeleného plodu, ale bohužel neznám, takže se u mě v této oblasti změna chování neplánuje. Naposledy měl možnost vidět to štěstí v mých očích, když jsem našla rovnou 3 skvělé kousky, můj manžel, se kterým jsme vyrazili na nákup do Kauflandu. Protože on sám avokádům neholduje, měla jsem možnost sníst si je postupně všechna sama. Dnešní recept je tedy na avokádo v podobě jednoduché večeře, která zároveň působí velice zdravým dojmem a můžete si jí připravit i pokud třeba držíte tajli.

Číst dál: Bruschetty a la guacamole

Krekry se sušenými rajčaty a dipem

krekryAsi před měsícem jsme si domů pozvali partu kamarádů na kolaudační párty. Pro mě to znamenalo zase jednou naplánovat menu, strávit celé dopoledne v kuchyni a vyzkoušet nějaké novinky. Už nějakou dobu jsem měla zálusk na domácí výrobu něčeho slaného k postupnému uzobávání. Po pročtení seznamu zajímavých receptů, které si průběžně ukládám padla volba na krekry se sušenými rajčaty. Nějakým nedopatřením jsem si ale myslela, že o nich na blogu nebudu psát a tím pádem jsem si je nevyfotila. Při další vhodné příležitosti jsem svojí chybu napravila a můžu vám tenhle recept přetlumočit.

Číst dál: Krekry se sušenými rajčaty a dipem

Kakao - to jediné pravé

kakao 3Nedávno jsem si přečetla, že v tuhle chvíli už jednom přibývají tukové zásoby a zpevňují se mu kosti. Údajně si vezme všechno, co potřebuje ode mě a tak hrozí, že by mi nedostatkem vápníku mohl vypadnout i zub! Pro jistotu jsem si tedy nasadila preventivní léčbu a každé ráno si k snídani připravuju kakao. Dneska jsem se tedy rozhodla prozradit vám takový rodinný zlepšovák, který přípravu výrazně zrychluje. Kvůli nedostatku času, který ráno mívá snad každý, se tak nebudete muset omezovat na instantní přeslazené a zároveň dosti předražené výrobky.

Číst dál: Kakao - to jediné pravé

Dýňové máslo 2.0

dynove masloJe podzim, takže na mě kdykoli jdu nakoupit civí z regálů nejrůznější druhy dýní. Nejčastěji si pak domů nesu Hokkaidó, které je asi nejjednoduší na přípravu a většinou ho sním jen pečené nebo z něj uvařím polévku. Tentokrát jsem ale sáhla po jedné moc pěkně tvarované odrůdě a tou jest dýně máslová. Rozhodla jsem se zpracovat jí zase trochu kreativněji a musím se pochválit, protože se mi to strašně moc povedlo! Kdo nikdy dýňové máslo neochutnal, má teď ideální šanci to napravit.

Číst dál: Dýňové máslo 2.0